tisk

Jak probíhá příprava fototapety?

Fototapety jsou velmi populární. Jak doplněk k slavnostní akci, tak reklamní formát. Co je třeba mít na paměti, když zvažujeme jejich nákup? Jak by měl vypadat design fototapety, jaká technologie se používá k jeho výrobě? Jak dlouho to všechno trvá a kolik to stojí?

Projekt fototapety – jak by měl vypadat?

Design fototapety se může zdát poměrně málo komplikovaný. Obvykle to tak skutečně vypadá. To však podléhá několika základním pravidlům. Pokud chceme projekt doručit do tiskárny sami, musíme mít na paměti:

  • rozlišení souboru byla vhodně přizpůsobena rozměrům fototapety,
  • aby soubor sám měl odpovídající formát pro usnadnění realizace projektu tiskárně,
  • aby obraz neobsahoval příliš mnoho velmi malých prvků, protože jejich aplikace nebude vždy možná.

Za pozornost stojí i další možnosti spojené s fototapetami. Příkladem mohou být kapsy na letáky. Pokud nás tento prvek zajímá, budeme muset označit jeho umístění na projektu.

 

Fototapety online tisk
Fototapety

Jakou technologii používají tiskařské stroje, které vyrábějí fototapety?

V závislosti na konkrétním polygrafickém pracovišti mohou být fototapety zhotovovány různými technologiemi. Velmi často se setkáváme s UV digitálním tiskem, který je charakterizovaný „suchým“ charakterem práce. Díky tomu neexistuje žádné riziko, jako je rozmazání barvy. Na druhé straně – podobná řešení sítotisku také nejsou neobvyklá. Ve skutečnosti je výběr konkrétní metody tisku individuální a patří ke konkrétní instituci.

Kolik stojí a jak dlouho trvá příprava fototapety?

Doba realizace a náklady na fototapetu jsou různé. To je způsobeno složitostí návrhu a samotnou edicí (ať už objednáváme jednu, dvě nebo deset fototapet). Obecně se však cena v přepočtu na jeden kus pohybuje v rozmezí 300 až 500 zlotých. Je těžké mluvit o nějakém principu, protože cena se bude lišit i kvůli použité technologii. Obvykle je však doba realizace podobná. Bez ohledu na proměnné, které jsme zmínili, je to většinou 1 až 2 týdny, někdy lze očekávat kratší dobu.

Fototapety jsou skvělým nápadem na zpestření scenérie svatby, rozlučky se svobodou nebo jiné události. Jsou také skvělé pro propagační účely. Pokud sami dodáváme projekt do tiskárny, vzpomeňme si na detaily-například velikost nebo formát souboru. Za týden nebo dva bychom měli obdržet připravenou objednávku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *