výroba bannerů

Pravidla pro navrhování reklamních bannerů

Jak je známo, reklama je pákou obchodu. Aby však tato páka fungovala a přinášela skutečný zisk v podobě zvýšení obratu společnosti nebo výrazného nárůstu počtu zákazníků, musí být tato reklama především efektivní. Jedním z nejpopulárnějších forem reklamních služeb společnosti nebo podniky jsou reklamní bannery. Proto stojí za to vědět, jaké jsou základní principy, používané při navrhování takových bannerů.

1. Konzistence značkového stylu

Při vytváření reklamní kampaně, ať už má podobu banneru, reklamní složky nebo letáku, je nejdůležitější konzistence barev. To usnadní potenciálnímu zákazníkovi zapamatování loga společnosti. Pokud se koloristika, kterou používá společnost ve svých obchodních vizuální pohybuje v zelené nebo modré, tyto odstíny by také měly tvořit drtivou většinu v barvách vytvořících reklamní banner. Konzistence image by se měla odrážet i v jiných rovinách – v detailech, jako jsou hlavičkové papíry nebo vizitky.

Reklamní bannery

2. Transparentní poselství

Hlavním úkolem reklamního banneru je upoutat pozornost potenciálního zákazníka. Ve všudypřítomném informačním šumu je tento úkol stále obtížnější. Chcete-li zajistit účinnost reklamního banneru, stojí za to postarat se o jasnou a čitelnou zprávu. Banner by měl mít jedno silné heslo, které bude vystupovat na jediném pozadí. Je třeba si uvědomit, že reklamní banner není informační leták-není důležité množství obsahu, ale jeho kvalita. Spotřebitel v současné době nemá čas na podrobné prozkoumání obsahu – skenuje ho pohledem, takže je důležitá transparentní zpráva.

3. Grafika příjemná pro oči

Ano, někteří se snaží upoutat pozornost zákazníků šokujícími obrazy. To však není dobré řešení, zejména pro společnosti, které se starají o vyvolání pozitivních emocí u zákazníků. Na co byste měli pamatovat při výběru grafiky pro reklamní bannery? Především o licenci – ne každá grafika dostupná na internetu může být použita pro reklamní účely.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *