Jak vytvořit dobrou vizitku?

Vizitka je specialistkou v tvoření prvního dojmu. Pokud máte zájem o vytvoření konzistentní a profesionální image, postarejte se o dobý design vizitky. Zde je několik tipů, které vám mohou být užitečné.

Co by měl obsahovat návrh vizitky?

Dobrá vizitka je v souladu s vizuální identitou společnosti a zároveň je čitelná a estetická. Vizitka společnosti by měla obsahovat položky potřebné při vytváření přátel a obchodních vztahů. Kromě vašeho jména by tam také měla být vaše pozice, kontaktní informace a logo společnosti. Kromě toho můžete také přidat CTA, inspirativní větu nebo citát. Vizitka může být předehrou k plodnému podnikatelskému kontaktu-dbejte na to, aby vypadala profesionálně.

Recept na kreativní vizitku

Při navrhování vizitky vyberte optimální velikost a základnu. Nejvíce populární formáty vizitek jsou: 90 x 50 mm nebo 85 x 55 mm – stojí za to se jich držet, protože jsou univerzální a jsou vhodné pro oblíbené vizitky. Při vytváření vizitky je lepší neexperimentovat s barvami a písmem (ať je v souladu s vizuální identifikací), ale dobrý dojem můžete udělat tloušťkou a typem podkladu.

 

Pokud vám záleží na kreativní vizitce, můžete ji vytisknout na dekorativní papír nebo MultiLoft. Vizitky (Multiloft) se skládají ze 3 vrstev, z nichž střední je malované. Vizitka může být také zvýrazněna pomocí dalších vylepšení. Nejčastěji je vizitka pokryta lesklou matnou fólií nebo soft touch. Některé detaily je také třeba zdůraznit pomocí UV selektivního laku.

Jak vytvořit vizitku?

Na rozdíl od prvního dojmu není navržení vizitky nejjednodušší úkol. Začínající tvůrci ji nemohou vždy navrhnout tak, aby barvy po tisku odpovídaly barevnému schématu společnosti. Všimněte si, že barvy zobrazené na monitoru nebudou totožné s těmi, které se zobrazí na tiskárnách.

 

Chcete-li správně připravit vizitku, musíte se naučit základy přípravy souborů pro tisk, včetně propadů a ohraničení. Pokud si nejste jisti svými grafickými dovednostmi, je lepší to jednoduše předat grafickému návrháři nebo použít volné šablony vizitek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *